Wednesday, 16 December 2009
tegnap járt a Mikulás Hampton Wickben - és ma esik a hó
Friday, 4 December 2009
Áll a baba, áll...
Monday, 30 November 2009
9. hónap
Monday, 23 November 2009
Padlógázzal
Wednesday, 11 November 2009
Víz alatti úszás
Sunday, 8 November 2009
Táncol a család
Friday, 30 October 2009
Egy kis kacagás
Thursday, 29 October 2009
cuppogóverseny
Sunday, 25 October 2009
Mesi a kirakatban
a nátha vége
Sunday, 18 October 2009
Wednesday, 7 October 2009
Első játszóházi élmény
Vettünk egy új kanapét
Monday, 5 October 2009
A holdkomp
Mászni jó!
Sunday, 27 September 2009
Egy kis fürdés előtti móka
Monday, 21 September 2009
A nagy brit kacsaverseny
Kissé megkésve jelentünk a szeptemberi elején megrendezett nagy brit kacsaversenyről, ahol rajtunk kívül most már Mesi is büszkén viselte a rajtszámát (persze nem magán, hanem a babakocsin). Most már elragadtattam magam annyira, hogy a logóval együtt 'terveztem' a dizájnt, és ennek eredményeképpen többen is odajöttek hozzánk megkérdezni, hol lehet ilyet venni...
Wednesday, 16 September 2009
Monday, 14 September 2009
Az első úszólecke
Szombaton volt az első úszólecke. Mesi a maga hat és fél hónapjával a középmezőnybe tartozik; volt ott néhány 8 hónapos baba is, a legfiatalabb versenyző pedig egy 12 hetes magyar kisfiú volt (a felső sor utolsó képén Mesi előtt van a sorban), Bende, akinek a szüleivel természetesen össze is barátkoztunk.
Friday, 11 September 2009
hason alvás
Tuesday, 8 September 2009
Újabb fejlemények videóval illusztrálva
- Mostantól fogva már térdel négykézláb, és előre-hátra hintáztatja magát, ami a mászás előzményének teknthető
- Kibújt az első kis fog, alul-középen, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Látni még nem láttuk (a nyelve mindig útban van), de érezhető a hegyes kis taraja, ahogy megharapja az ujjadat.
Szóval mi csak próbálunk lépést tartani Mesivel.
Monday, 7 September 2009
Találós kérdés
Kirándulás Leith Hill-be
Rövid hétvégi program volt az elmúlt hetek egyikén. Londontól délre a hegyek közé autóztunk, hogy nagyot sétálgassunk, és megnézzük a kis falvakat. Jó idő volt, jó levegő, piknik a dombtetőn majd kései ebéd a helyi kocsmában.
Nota bene: a helyiek nem túl koránkelők - sehol sem sikerült délnél előbb kávét találni.
Saturday, 29 August 2009
A gyakorlópohár és egy almaszelet
Thursday, 27 August 2009
Wednesday, 26 August 2009
a pürék hatásai...
Bár telítenek, mégis lecsúszik a szokott tejmennyiség is utánuk...
Fókuszban a pürék
És elkezdődött...
Sunday, 16 August 2009
Mázsálás, 2009 augusztus 10.
a hétfőn (aug. 10-én) mért eredmények a következők:
6.86 kg és 67 cm.
Továbbra is magas lánynak jósolják a védőnők.
Hazalátogatás 6: A nyaralás emlékei
Ami még a rengeteg új arc megismerésén kívül Mesivel történt otthon, csak röviden:
- megkóstolta a dinnyét és ízlett neki
- kapott babateát is, de az nem jött be (csak a cumisüveg)
- még több új ruhával bővült a készletünk (3 doboznyi)
- még kánikulában is jókat bírt aludni (csakis mezítelenül)
- botanika apával (fű, fa, virág azóta is változatlanul érdekes)
Hazalátogatás 5: A legifjabb és legidősebb találkozása
Hazalátogatás 4: Az első hasrafordulás
Hazalátogatás 3: A turné
Közel ezer km-t autóztunk kis hazánkon belül, s bár a képen csak három helyszín szerepel, a következő helyeken jártunk:
Püspökszentlászlóra érkeztünk, ahol mindkét családdal együtt tudtunk tölteni pár zavartalan napot, és még strandolni is el tudtunk szökni (a nagyszülők kárára). Innen egy rövid pécsi megálló után Kiskunmajsára robogtunk. Egy Szegeden eltöltött éjszaka után máris Budapest következett, több helyszínnel, majd Székesfehérvár, Zirc, Devecser és Kapolcs. Majd visszaautóztunk Szegedre, Tiszaszigetre, és mielőtt visszaindultunk volna, beugrottunk Csepelre még egyszer.
Innen az elhatározásunk, hogy legközelebb maximum két bázisunk lesz, és aki szeretne, jöhet meglátogatni minket. Ugye érthető?
Hazalátogatás 2: Isten hozott, Emese!
Hazalátogatás 1: Ausztria
Útközben hazafelé beugrottunk Rékáékhoz Navisba, Innsbruck mellett (ha már úgyis útba esik... kb. 22 óra és 800 km után), hogy személyesen gratulálhassunk az ottani gyarapodáshoz. A kép magáért beszél, milyen festői környezetben laknak.
Tökéletes összhangban mondta mindenki a magáét ebben a bábeli zűrzavarban: a magyar, német és olasz beszédbe néha egy-egy angol szó is becsúszott...
Tuesday, 30 June 2009
Képek a szülőkkel
Együtt főzünk
Ez az a pillanat, amikor a mosogató már nem megoldás egyikünknek sem, ő már eleget ült ott, nekem meg kell a hely és a víz. Ekkor nagyon hasznos a kenguru, bár meg kell vallanom, a hátam kevésbé örül neki, mert ugye folyamatosan kissé előre vagy oldalra görbülve tudok átnézni a feje fölött vagy mellett, hogy valami fogalmam legyen arról, mi történik a munkalapon.
Kedves aggodalmaskodóbb családtagjaimnak ezúton üzenem, hogy Mesi nincs kitéve veszélyeknek. Amikor kés vagy tűz kerül használatba, ő egy kis svunggal kikerül a veszélyzónából, és én egy enyhe csípőficammal tudom folytatni a főzőcskézést.
Tuesday, 23 June 2009
Az első úszás
Megtörtént a gyermek vízbe merítése. Vasárnap elmentünk hármasban az uszodába. Ezt megelőzően gyorsan szert tettünk egy minimális méretű úszóbugyogócskára és hasonló méretű pelenkára.
Gyakorlatilag csendesen zajlott az esemény, nem volt sem sírás, sem örömködés. Mesi az elejétől fogva gyanakvó érdeklődéssel szemlélte az új környezetet, kóstolgatta a vizet, nézte a fényeket. A nézelődés teljesen lekötötte. Valószínűleg már éhes is lehetett, mert szinte folyamatosan mindkét öklét rágta.
Víz alá nem nyomtuk, leginkább a nyakánál vagy a mellkasánál fogva tartottuk a felszínen. Legközelebb majd többel is próbálkozunk, ez most csak a bemelegítés volt...
Wednesday, 17 June 2009
Mesi a mosogatóban
Hát igen, most már oda kerül a gyerek, ha egyszer én főzni szeretnék, ő pedig nem hajlandó magában megmaradni. De hosszú távon ez sem megoldás: vagy elunja magát, vagy nekem kell a mosogató. Így maradunk a szupergyorsan vagy több részletben elkészíthető kajáknál.
Oroszlánordítás és almaevés
Két újdonság mostanában: az egyik az a hangerő, amit felfedezett és szorgalmasan fejleszt, legyen az sikítás (jaj a dobhártyának, ha túl közel vagy!) vagy ordítás, amit leginkább apával lehet gyakorolni.
A másik a hatalmas érdeklődés az evés iránt: kerek szemekkel bámulja, ahogy a szánkba rakjuk a falatot, ahogy rágunk, nyelünk. Az ember azt hinné, éheztetjük... Valószínűleg hamar rá fog menni a babakajákra, itt már hat hónapos kortól ajánlják, hogy vegyítsd a szoptatással. Levi almát evett, amit nyálcsorgatva kinézett a szájából, így adott neki egy darabot, hogy megnyalogathassa: az első néhány alkalommal elfintorodott és összerázkódott a savanyú íz miatt, de aztán belejött, feszült figyelemmel koncentrált az újdonságra.
Hétköznap anyával
Mesi arcok
Persze, hogy nem lehet megállni, hogy ne készíts ezermillió képet a gyerekedről. Gondolom, minél idősebb lesz a gyerek, annál kevesebb kép készül majd róla - a tapasztaltak ezt megerősíthetik, ha gondolják...
Szóval ez csak Mesi néhány arca az ezer közül, amit eddig szorgalmasan begyakorolt. A legviccesebb az alsó, öltözködés közben készült, alig fért át a fején már a body :)
Barbican
Levi kapott egy pénteki szabadnapot a szombati munkanap helyett, így elmentünk a Barbican-ba, hogz megnézzünk egy kiállítást. Persze az csak egy hét múlva kezdődött, de így is jól éreztük magunkat. Megnéztünk helyette egy másik kiállítást, körbejártuk a terepet (gyakorlatilag az alagsortól a harmadikig minden emeletet végigjártunk pelenkázót keresve, mire legfelül végül ráakadtunk - de azért körbesétáltunk a környező lakóépületek között: ahhoz képest, hogy ronda nagy betonépület mind, nagyon hangulatossá varázsolták. Milyen jól meg lehetne csinálni otthon is a paneleket némi színnel és növénnyel.)
Meg is ebédeltünk a szökőkutak mellett, és később vettük észre, hogy a mellettünk lévő asztalnal ülő hölgy lerajzolt minket.
Mesi tök jól elnézelődött végig, és a metrózást is jól bírta. Jobban mint én, mert lift hiányában cipelhettük le és föl a babakocsit vele együtt. Ahogy a Levi meg is jegyezte, ez az én urban buggyfit-em (=városi babakocsis edzésem), merthogy már járok a Bushy Parkba erősödni :).
Monday, 1 June 2009
tornázunk
Egy kismamát mindig megtalálnak a szórólapok, hirdetések, tanácsadó emailek stb. Valamelyikben olvastam, hogy ugyebár el lehetne kezdeni tornászni egy kicsit, csak szép lassan, apránként... Mivel én is úgy tapasztaltam, hogy a babakocsi-tolás önmagában nem nagyon alakformáló és még olimpiai sportággá sem nyílvánították, érdeklődve olvastam, hogy mit javasol a cikk, merthogy se időm, se energiám az ilyesmire. Azt tanácsolta, hogy amíg össze vagy kötve a gyerekkel, addig tedd magad mellé a szőnyegre / szivacsra, és majd érdeklődve fogja figyelni az erőlködésedet.
Magát a tornát ugyan nem, de az ötletet kipróbáltam, és lefeküdtünk az ágyra, Elkezdtem a karomat, lábamat emelgetni, mindenféle sportos elkötelezettség nélkül, csak úgy kisbaba-módra - közben átfutott az agyamon, hogyha valaki nekem azt mondja, hogy egyszer kísérleti jelleggel az ágyon fogok csalapálni...
A lényeg, hogy Mesi eleinte érdeklődve figyelt, majd megpróbált utánozni! Bár koordinálni még nem tudja a végtagjait, és az egyensúlyát is sokszor elvesztette (fekve?!?!!), de kitartóan erőlködött. Annyira aranyos volt, hogy muszáj volt megörökítenem. Íme a fotó:
az első kirándulás
Pár héttel ezelőtt volt az első nagy kirándulásunk (= egész napos) a nagy, piros autóval és a kicsi lánnyal. Mindketten jól viselkedtek. Az autó simán gurult, jól gyorsult és mindenki kényelmesen elfért benne (azóta már kipróbáltuk, és a bicikli is simán befér még a babakocsi mellé hátul), Mesi pedig jókat szundikált, elnézelődött az ülésében (igyekszünk hozzászoktatni az autóhoz, mire hazaindulunk júliusban...).
Az első kirándulás a Hurst Castle-hez vezetett, a tengerpartra. Ezt az erődöt VII. Henrik építtette a XVI. században, és szolgált a napóleoni háborúkon át a II. Világháborúig. Sok kiállítás van benne a különböző korok hadászati dolgain át a katonai színházig és mellette áll a Trinity világítótorony. Ez az egész a tengerbe benyúló homokpadon áll, amit autóval nem lehet megközelíteni, hanem az utolsó egy mérföldet vagy gyalog kell megtenni vagy csónakkal. Természetesen mi ez utóbbit választottuk, nyakunkba akasztottuk a Mesit, úgy jártuk végig az erődöt. Mivel nagyon fújt a szél, körécsavartam még egy takarót is, így gyakorlatilag egy nagy, fehér bugyor lógott rajtam.
Az erőd tetejéről ki lehet látni a tenger felé, bár nem nagyon messze, hiszen alig egymérföldnyire található Wight szigete. Oda már nem hajóztunk át, bár azt mondják, nagyon szép. Van néhány kisváros ott, sok kis falu, biztos jó kis túra körbebiciklizni a szigetet. Vajon milyen lehet ott lakni?
Friday, 24 April 2009
8 hét
Monday, 20 April 2009
a hétvége apáé :)
Bizony, ha már hétközben muszáj dolgozni és csak az esték maradnak nekünk, akkor hétvégén feltétlenül ki kell használni minden lehetőséget, hogy élvezzük apa társaságát. Ott legalább nem a kaja jut rögtön Emese eszébe, hanem lehet vele jókat fürödni, nagyokat sziesztázni és persze sokat játszani. Ahogy a fenti kép is illusztrálja.
Nyílt terek - zárt helyek
Sunday, 29 March 2009
Hogyan ne cserélj pelenkát
Pedig hányszor elmondták már: 'Ne vedd ki alóla a régit, amíg kéznél nincs az új!'
Újdonsült és vagány (és sznob) kismamaként beültem a Borders-ba olvasgatni. Arról azt kell tudni, hogy egy könyvesbolt, az emeleten kellemes kávézóval, ahova be lehet ülni újságot, magazint, könyveket lapozgatni, és hogy gyerekbarát. Itt a kismama-sikk, hogy kávézókba jársz. Lehet szoptatni is, meg minden.
Szóval beültem, kávéztam, szoptattam, olvasgattam. Aztán eljött a pelenka csere ideje, és elvonultunk a wc-be. A szokásos műanyag lehajtható pelenkázóasztal volt. Rádobtam az én kis vízhatlan alátétemet, arra a Mesit, és irány a pelenka. Volt termés rendesen. Talán ezért is gondoltam, hogy mostanában már nem lesz több. Laya mozdulattal kihúztam alóla a régi, teli pelust, és elkezdtem kotorászni az új után, amikor bepisilt. Természetesen a vízhatlanság előnye, hogy az egész pisit egy helyen tartja, nem engedi hogy szétfolyjon a gyerek alól így ruhacserére is szükség lett. Gyorsan felemeltem a Mesit, hogy ne feküdjön a pisiben, és közben azon gondolkoztam, hogy hova tegyem, meg hogy ne szorítsam magamhoz, mert én is pisis leszek, és nekem nincs váltóruhám. Ekkor jött a kaki. Remekül célzott kilövellés volt, és a bal karomon már folyt is le a mustársárga cucc. Jutott belőle a pelenkázóasztalra és a földre is.
Eltartott egy jó félórát, mire kilogisztikáztam, hogy mit hova tegyek / ne tegyek, hogy ne legyen pisis / kakis, és mindemellett megoldjuk a pelenkacsere és ruhacsere immár felettébb trükkös műveletét, no és persze feltakarítani a nyomokat.
Miután mindez a női wc-ben zajlott, volt némi átmenő forgalom (szerencsére a legrosszabb pillanatokat áldásos magányban élhettük át). Egy idősebb hölgy csak annyit jegyzett meg, látva a romokat és a foltokat: - Óh, régi szép emlékek!
Sherlock Holmes vécéje
hármasban együtt elmentünk megnézni a Sherlock Holmes múzeumot. Csak délutánra értünk oda, mindig meg-megállva (ebéd, kocsma stb). Mesi jól viselte az egész napot, eszegetett, aludt, nézelődött. Pont a múzeumra unta be a világot, amit iszonyú üvöltéssel adott a tudtunkra. Nem volt mese (csak mesi - haha), etetni kellett. Szerencsére ott nem csináltak nagy ügyet belőle, és a Sherlock Holmes wc-n ülve megetettem. Levi közben talált egy korhű bidészerű valamit (mintha egy babapiskóta formájú minikád lenne egy barna hokedlibe belevágva), és abban sikerült pelust cserélni - bár kicsit trükkös volt, mert alig fért a Mesi el benne.
Utána karon ülve járta be velünk a házat, mert a babakocsi nem fért volna fel/le a lépcsőkön.
egy igazolványkép küzdelmei
végre elindítottuk a Mesi szabadalmaztatását, mármint a hivatalossé tételét a magyar hatóságok felé. Nem egyszerű a dolog, mert az angol hivatallal ellentétben a magyar nagykövetség nem enged a hivatalos igazolványkép szabványból. Itt a 6 hónapnál fiatalabb baba esetében igyekeznek megkönnyíteni a szülők helyzetét...
A magyar hatóságok szerint az igazolványképen egyenesen a fényképezőbe kell nézni, a szem nyitva, a száj csukva legyen, nem lehet grimaszolni, és az arcnak a kép 70-80%-át ki kell töltenie. Ezt magyarázd el egy csecsemőnek. A háttér sima felület kell, hogy legyen és nem lóghat bele más személy vagy tárgy, mint pl anyuka támasztó keze. (próbáltam a drapéria mögül támasztani a fejét, de meggyűrődött az anyag a kezemtől, és az nem fogadható el)
Volt egy jó félórás küzdelmünk, ami alatt csak annyit értünk el, hogy a Mesi a/ bealudt, b/ sírt, c/ lehányta a drapériát
Másnap újra próbálkoztunk, és jobb taktikával végre elkészült a majdnem tökéletes igazolványkép. Igaz, a Mesi úgy néz ki rajta, mint egy mini Mao-ce Tung, de nekünk akkor is szép. Mire 3 hónap múlva megjön az útlevele, úgyis tök máshogy fog kinézni.
a takony öröme
szegény Mesinek be volt pár napig dugulva az orra, és ez főleg szoptatásnál és az éjszakai alvásnál okozott gondot. Mármint ő aludt nagyjából és küzdelmesen, mi meg hallgattuk a szortyogását. Sem a kis kézipumpa, sem az apai csattanós csókok nem hoztak eredményt. Végül vettünk sós oldatot a gyógyszertárban, s délután rápróbáltam: fantasztikus eredmény született egy hatalmas (a Mesi orrához képest) takony formájában, amit szinte szépnek láttam, hiszen amióta kijött, tisztán lélegzik a gyerek.
Azért vicces, hogy szülőként mennyire lehet örülni a test váladékainak, örvendünk a kakinak, a pukinak, a böfinek és most a takonynak is.
Mi jön még?